Biorąc udział w Coleman Family Camp być może pierwszy raz w życiu wejdziesz z liną w skałę pod okiem doświadczonych instruktorów. Poczujesz się pewniej wiedząc jak postępować z osobą po górskim wypadku. Poznasz survivalowe tricki, a także proste sposoby odnajdywania szlaku. Coleman Family Camp to kilkanaście godzin solidnego szkolenia!

Warsztaty wspinaczkowe

Jura Krakowsko-Częstochowska jest mekką wspinania skałkowego w Polsce. Znajdziesz tu liczne skały wapienne o wysokości od kilku do kilkudziesięciu metrów. Różnorodność dróg wspinaczkowych i rozpiętość skali trudności w połączeniu z pięknem okolicy to tylko niektóre mocne strony Jury, warto więc tu zacząć swą przygodę w skałach. 

Partner technologiczny warsztatów wspinaczkowych:

Podczas Coleman Family Camp będziesz miał możliwość wziąć udział w warsztatach wspinaczkowych i wypróbować profesjonalny sprzęt firmy PETZL, która jest naszym partnerem technicznym. Nauczysz się podstaw wspinania, zapoznasz się z technikami asekuracji i dowiesz się co jest niezbędne aby się bezpiecznie wspinać. To wszystko pod czujnym okiem wykwalifikowanych instruktorów z Teamu PETZL.

Pierwsza pomoc

Jesteś w górach, zdarzył się wypadek, najbliższa pomoc dotrze za kilka godzin. Co dalej…? W takiej sytuacji liczy się przede wszystkim opanowanie oraz praktyczne umiejętności – i to właśnie je nabędziesz podczas tego szkolenia. Zajęcia zostały przygotowane tak, aby poza wiedzą teoretyczną i przydatnymi poradami, uczestnicy osobiście przećwiczyli – w warunkach terenowych i pod okiem profesjonalistów – najbardziej przydatne i efektywne metody ratownictwa medycznego.

Partner merytoryczny szkolenia:

Terenoznawstwo i survival

Terenoznawstwo to podstawa jakichkolwiek aktywności w terenie. Podczas niebanalnego praktycznego spotkania z mapą i topografią poznasz odpowiedzi na pytanie czy utracenie kontroli nad mapą i zejście ze szlaku zawsze oznacza kłopoty? Jak obliczyć  tempo przemieszczania się? Czym różni się ten sam teren w innych warunkach pogodowych? W trakcie zajęć opowiemy i przećwiczymy takie survivalowe tematy jak awaryjny biwak, rozpalenie ognia, przygotowanie leśnego posiłku, budowę prowizorycznych narzędzi, umiejętność maskowania, opowiemy też co powinien zawierać plecak wyprawowy.

Partner merytoryczny szkolenia:

Dobór sprzętu turystycznego

Każde wyjście z domu, czy to na spacer dookoła domu czy dłuższy – w poprzek kraju wymaga odpowiedniego sprzętu. Co wybrać spośród masy propozycji i nowinek technicznych? Co polecają Ci którzy przetestowali różne jego wersje? Na szkoleniu dowiecie się zarówno szczegółów dotyczących sprzętu biwakowego do spakowania „na plecy”, jak i campingowego – tego wrzucanego do auta. Nie zabraknie tematów dziecięcych!

Partner merytoryczny szkolenia:

Zapisz się
Sponsor tytularny

Zostaw otaczający Cię świat reklam oraz wirtualnej rzeczywistości i przeżyj coś prawdziwego.

Coleman® - jeden z największych producent namiotów i akcesoriów kempingowych na świecie.

Od ponad 120 lat marka Coleman® nieustannie wprowadza innowacje, zmieniając sposób, w jaki ludzie spędzają czas na świeżym powietrzu. Naszą pasją jest outdoor, dlatego na całym świecie zachęcamy coraz więcej osób do wyjścia na zewnątrz; to etos naszego codziennego myślenia. Dlatego każdego roku tworzymy produkty, które inspirują do odkrywania świata.

W naszej ofercie znajdziesz cały kempingowy niezbędnik. Łącznie ponad 50 namiotów rodzinnych, wyprawowych oraz festiwalowych a także akcesoria takie jak czołówki, lampki, stoły kempingowe czy śpiwory. Wejdź na Coleman

Partnerzy