Biorąc udział w Coleman Family Camp być może pierwszy raz w życiu wejdziesz z liną w skałę pod okiem doświadczonych instruktorów. Poczujesz się pewniej wiedząc jak postępować z osobą po górskim wypadku. Poznasz survivalowe tricki, a także proste sposoby odnajdywania szlaku. Coleman Family Camp to kilkanaście godzin solidnego szkolenia!

Warsztaty wspinaczkowe

Jura Krakowsko-Częstochowska jest mekką wspinania skałkowego w Polsce. Znajdziesz tu liczne skały wapienne o wysokości od kilku do kilkudziesięciu metrów. Różnorodność dróg wspinaczkowych i rozpiętość skali trudności w połączeniu z pięknem okolicy to tylko niektóre mocne strony Jury, warto więc tu zacząć swą przygodę w skałach. 

Partner technologiczny warsztatów wspinaczkowych:

Podczas Coleman Family Camp będziesz miał możliwość wziąć udział w warsztatach wspinaczkowych i wypróbować profesjonalny sprzęt firmy PETZL, która jest naszym partnerem technicznym. Nauczysz się podstaw wspinania, zapoznasz się z technikami asekuracji i dowiesz się co jest niezbędne aby się bezpiecznie wspinać. To wszystko pod czujnym okiem wykwalifikowanych instruktorów z Teamu PETZL.

Medycyna

Jesteś w górach, zdarzył się wypadek, najbliższa pomoc dotrze za kilka godzin. Co dalej…? W takiej sytuacji liczy się przede wszystkim opanowanie oraz praktyczne umiejętności – i to właśnie je nabędziesz podczas tego szkolenia. Zajęcia zostały przygotowane tak, aby poza wiedzą teoretyczną i przydatnymi poradami, uczestnicy osobiście przećwiczyli – w warunkach terenowych i pod okiem profesjonalistów – najbardziej przydatne i efektywne metody ratownictwa medycznego.

Partner merytoryczny szkolenia:

Terenoznawstwo i survival

Terenoznawstwo to podstawa jakichkolwiek aktywności w terenie. Podczas niebanalnego praktycznego spotkania z mapą i topografią poznasz odpowiedzi na pytanie czy utracenie kontroli nad mapą i zejście ze szlaku zawsze oznacza kłopoty? Jak obliczyć  tempo przemieszczania się? Czym różni się ten sam teren w innych warunkach pogodowych? W trakcie zajęć opowiemy i przećwiczymy takie survivalowe tematy jak awaryjny biwak, rozpalenie ognia, przygotowanie leśnego posiłku, budowę prowizorycznych narzędzi, umiejętność maskowania, opowiemy też co powinien zawierać plecak wyprawowy.

Zapisz się
Sponsor tytularny

Zostaw otaczający Cię świat reklam oraz wirtualnej rzeczywistości i przeżyj coś prawdziwego.

Coleman® - jeden z największych producent namiotów i akcesoriów kempingowych na świecie.

Od ponad 120 lat marka Coleman® nieustannie wprowadza innowacje, zmieniając sposób, w jaki ludzie spędzają czas na świeżym powietrzu. Naszą pasją jest outdoor, dlatego na całym świecie zachęcamy coraz więcej osób do wyjścia na zewnątrz; to etos naszego codziennego myślenia. Dlatego każdego roku tworzymy produkty, które inspirują do odkrywania świata.

W naszej ofercie znajdziesz cały kempingowy niezbędnik. Łącznie ponad 50 namiotów rodzinnych, wyprawowych oraz festiwalowych a także akcesoria takie jak czołówki, lampki, stoły kempingowe czy śpiwory. Wejdź na Coleman

Partnerzy